Home » Masterclass Polyvagaal geïnformeerd begeleiden in de (coach)praktijk

Masterclass Polyvagaal geïnformeerd begeleiden in de (coach)praktijk

Wie met mensen werkt
Werkt altijd met het lichaam

Een ervaringsgerichte masterclass
van twee dagen voor professioneel begeleiders

De Polyvagaaltheorie (PVT) van dr. Stephen Porges is actueel en wordt steeds vaker gebruikt in bijvoorbeeld coaching en (psycho)therapie. Het autonome zenuwstelsel speelt in deze praktijktheorie de hoofdrol als het gaat om het werkelijk veilig aanwezig kunnen zijn bij jezelf én de ander. Onzes inziens dé basis voor iedere interventie die je doet.

Veel begeleiders zijn wellicht al bekend met de drie pijlers van de PVT: neuroceptie (detectie van (on)veiligheid), co-regulatie (herkennen, normaliseren en reguleren van de autonome reacties; door onderlinge afstemming het proces naar veiligheid bij de ander ondersteunen) en de hiërarchie van autonome responsen bij zowel dreiging als veiligheid.

De vraag is óf je je als professioneel begeleider werkelijk verbindt met de client of coachee. En zo ja: hóé doe je dat dan? Voor je met de client aan de slag gaat, heb je namelijk eerst de eigen signalen van autonome activatie te herkennen.

Als je werkelijk belichaamd wilt coachen, dat wil zeggen de client werkelijk wilt ontmoeten, en geïnteresseerd bent in de PVT dan is deze masterclass voor jou bedoeld.

Coaches die polyvagaal geïnformeerd en belichaamd willen werken:

  • Herkennen signalen van (de eigen) autonome activatie en reguleren deze;
  • Kunnen zich afstemmen in plaats van direct analyseren;
  • Vertragen en verdragen in plaats van te versnellen en te willen ‘fiksen’;
  • Zijn in staat om nabij te blijven zonder te ‘doen’;
  • Creëren ruimte waarin regulatie én een basis voor heling kan ontstaan, zonder te sturen.

En dat is zo makkelijk nog niet.
Je bent er namelijk niet met een gewone ‘incheck’.

Begeleiders die PVT-geïnformeerd werken, zijn bewust aanwezig
bij wat zich in het lijf aandient

Wat en hoe?

In deze twee dagen (met 6 weken ertussen) leer je PVT belichaamd coachen. Je leert geen ‘tooltje’ en geen ‘techniek’, maar ervaart aan den lijve wat het is en vraagt om vanuit de PVT te werken met jezelf én de ander. Je gaat van het begrijpen van de PVT naar het ervaren van de PVT.

Voor wie?
De masterclass is bedoeld voor professioneel begeleiders, zoals coaches, supervisoren, trainers, therapeuten en praktijkondersteuners die de PVT als basis willen leren nemen voor het daadwerkelijk belichaamd werken.

Wanneer en waar?
Dag 1: vrijdag 6 februari 2026
Zoomsessie tussentijds
Dag 2: vrijdag 20 maart 2026

Locatie: Conferentiecentrum “De Poort” in Groesbeek.
Kosten: € 495,00 excl. BTW incl. programma, materiaal en lunch.
Maximaal 20 deelnemers
Aanvraag accreditatie PE-punten is ingediend bij beroepsvereniging LVSC.
LVSC-leden ontvangen korting en betalen € 450,00 excl. BTW.

Annuleringsvoorwaarden: Tot 8 weken voor de start kun je kosteloos annuleren.
Tussen 8 en 6 weken betaal je 50%, binnen 6 weken voor de start is 100% verschuldigd.
Een vervanger mag altijd zonder extra kosten meedoen.
(De uitgebreide voorwaarden vind je onderaan de pagina.)

Begeleiders:
De masterclass wordt verzorgd door twee zeer ervaren begeleiders:
Ronald de Caluwé (www.relaxmore.net) en Cees van Elst (www.heartfulatwork.nl).

Relax More logo

Ronald de Caluwé (1963) houdt zich via mindfulness, tai chi en qigong bezig met compassievol lichaamswerk. Hij is gebiologeerd door de polyvagaal-
theorie, waar hij regelmatig over schrijft.
www.relaxmore.net
ronald@relaxmore.net

Cees van Elst (1962) is LVSC Registercoach en coach bij de Academie voor Medisch Specialisten. Hij is eigenaar van ‘HeartfulAtWork Coaching &Consultancy’.
www.heartfulatwork.nl
cees.van.elst@heartfulatwork.nl

Van harte welkom!

Aanmelden?
Ja, ik meld me aan voor de Masterclass Polyvagaal geïnformeerd begeleiden in de (coach)praktijk

Annuleringsvoorwaarden Masterclass Polyvagaal geïnformeerd begeleiden in de (coach)praktijk

1. Toepasselijkheid
Deze annuleringsvoorwaarden zijn van toepassing op de tweedaagse Masterclass Polyvagaal geïnformeerd begeleiden in de (coach)praktijk, georganiseerd door HeartfulAtWork en Relax More. De training is uitsluitend gericht op zakelijke deelnemers (B2B). Tenzij anders vermeld, zijn prijzen exclusief btw of vrijgesteld indien van toepassing.

2. Definities

  • Startdatum: de eerste trainingsdag (aanvangstijd zoals vermeld in de bevestiging).
  • Annulering: het schriftelijk (per e-mail) ontbinden van de inschrijving door de deelnemer.
  • Vervanger: een collega die de plek van de oorspronkelijke deelnemer inneemt en voldoet aan de doelgroepcriteria.

3. Annulering door deelnemer

  • Tot 8 weken vóór de startdatum: kosteloos annuleren. Reeds betaalde bedragen worden binnen 14 dagen teruggestort.
  • Tussen 8 en 6 weken vóór de startdatum: 50% van het inschrijfgeld (€ 247) is verschuldigd. Eventueel reeds meer betaalde bedragen worden binnen 14 dagen gerestitueerd.
  • Binnen 6 weken vóór de startdatum: 100% van het inschrijfgeld (€ 495) is verschuldigd. Restitutie is dan niet mogelijk.

4. Omboeken & vervanging

  • Omboeken naar een volgende editie kan kosteloos tot 6 weken vóór de startdatum (indien er plek is). Binnen 6 weken is omboeken niet mogelijk.
  • Een vervanger sturen mag te allen tijde zonder extra kosten. Geef naam- en contactgegevens uiterlijk 2 werkdagen voor aanvang door.

5. No-show
Bij niet-verschijnen zonder annulering blijft het volledige inschrijfgeld verschuldigd.

6. Doorgangsgarantie en annulering door organisator

  • Uiterlijk 6 weken vóór de startdatum bevestigen wij of de training doorgaat (ook i.v.m. locatieverplichtingen).
  • Bij onvoldoende aanmeldingen of andere gewichtige redenen behouden wij ons het recht voor de training te annuleren of te verplaatsen. Je ontvangt daarvan zo spoedig mogelijk bericht.
  • Bij annulering door ons ontvang je 100% restitutie van het betaalde inschrijfgeld binnen 14 dagen, of – op jouw verzoek – een plek in een volgende editie.
  • Wij vergoeden geen bijkomende kosten van deelnemers (zoals reis-/verblijfskosten). Boek deze bij voorkeur flexibel of annuleerbaar.

7. Overmacht
Bij overmacht (o.a. ziekte van docent, extreme weersomstandigheden, uitval van locatie, veiligheidsmaatregelen) kan de training kosteloos worden verplaatst of online worden verzorgd. Indien je daardoor redelijkerwijs niet kunt deelnemen, heb je recht op restitutie van het inschrijfgeld of kosteloos omboeken naar een volgende editie.

8. Betaaltermijn
Facturen dienen binnen 14 dagen na factuurdatum te worden voldaan en in ieder geval vóór aanvang van de training. Bij inschrijving binnen 14 dagen voor de start geldt directe betaling.

9. Communicatie & bewijs
Annuleren, omboeken of een vervanger aanmelden doe je schriftelijk per e-mail aan info@heartfulatwork.nl. De datum en tijd van ontvangst gelden als annuleringsdatum.

10. Slotbepaling
In gevallen waarin deze voorwaarden niet voorzien, beslissen HeartfulAtWork en Relax More in redelijkheid, met inachtneming van de belangen van deelnemer en organisator.

Scroll naar boven