Home » Tai Chi workshops – verdieping in beweging

Tai Chi workshops – verdieping in beweging

No problem Tai Chi in de stijl van
William C. C. Chen en Laura Stone.

Tai Chi workshops

Regelmatig is er gelegenheid om een verdiepende Tai Chi trainingsdag bij te wonen, georganiseerd door een aantal leraren in de stijl van William C. C. Chen en Laura Stone.

Praktisch

  • Doelgroep: deze workshops zijn bedoeld voor Tai Chi spelers die de vorm van William C. C. Chen redelijk goed kennen.
  • Geplande data en plaatsen:
    • Zondag 26 november, Deventer, gastleraar in de middag: Jan Bosscher.
      Thema:
      Zwaardvorm en de namen van de bewegingen.
      Locatie: Kunstcircuit, Keizerstraat 70, Deventer (3 min. lopen vanaf het station)
    • Voor 2024 zijn we aan het plannen. Deze dagen mag je alvast reserveren:
      • Zaterdag 22 maart, Zutphen
      • Zaterdag 22 juni, Zutphen
      • Zaterdag 5 oktober, Zutphen
      • Zaterdag 16 november, Zutphen
  • Dagprogramma:
    • Inloop vanaf 9.30 uur.
    • 10.00 uur: warming-up
    • 10.30 uur: ochtendprogramma, o.a. vorm lopen rechts- en linksom, aandacht voor enkele verdiepingspunten
    • 11.45 uur: pauze
    • 12.00 uur: vervolg ochtendprogramma, o.a. met voorbereiding voor het middagthema, mogelijk zwaardvorm, applicatietraining, etc.
    • 13.00 uur: lunch. Wij zorgen voor koffie, thee en soep tussen de middag. Neem verder je eigen lunchpakket mee.
    • 14.00 uur: middagprogramma met (meestal) een gastleraar.
    • 15.30 uur: pauze
    • 16.00 uur: vervolg middagprogramma
    • 17.00 uur: afsluiting en huiswaarts
  • Organisatoren en leraren in de ochtend:
  • Kosten: € 75 per dag, vooraf overmaken (instructies krijg je in de bevestigingsmail). Voor minima is een aanpassing van de prijs mogelijk, neem contact op.
  • Annuleren: graag zodra je weet dat je niet kunt komen. Bij annuleren binnen 3 dagen voor aanvang van de workshop beslissen de organisatoren of er restitutie van de betaling plaatsvindt.
  • Aanmelden: via het formulier hieronder

Terug- en vooruitblik

Je leert de zwaardvorm en leert namen als ‘Major Literary Star’ of ‘White Tiger wags it’s tail’ en denkt ‘waar begint de beweging en waar houdt het op’ of ‘wat schuilt er achter zo’n naam’?
Veel van deze aspecten zullen langskomen in de deze gastles over de William C.C. Chen/ Cheng Manching/ fam. Yang zwaardvorm.

Op 10 september hebben we onder andere geoefend met de nieuwe ideeën en aandachtspunten van Grootmeester Chen, want die is op zijn 90e nog lang niet uitgeleerd… ‘s Middags ging Master Laura Stone hierop door met verschillende oefeningen, hetgeen het een leerzame dag maakte. Hieronder een kleine foto-impressie:

Op deze januaridag kwamen we met 11 deelnemers bij elkaar in Amersfoort. We begonnen na het welkom en de koffie/thee met warm-up oefeningen en daarna de Tai Chi vorm. Onder begeleiding van Ronald hebben we een aantal bewegingen uitgediept. Lekker intensief!
Na de koffiepauze heeft Alwin ons een uur zwaard-les gegeven, waarbij we ook enkele applicaties hebben geoefend.

‘s Middags was het de beurt aan onze gastleraar Laura Stone. Aan de hand van onze vragen ontstond er een boeiende verdieping van de Tai Chi beoefening waarbij we zacht-contact partneroefeningen hebben gedaan. Speels en leuk, ontspannen én intensief.

Tai Chi Chuan is een “mind” spel

Roland van Sante schrijft over de workshop die hij op 2 april komt verzorgen:
Na een lange tijd van beoefening ben ik er spelenderwijs steeds meer achter gekomen dat Tai Chi een mind spel is. Voor mij houdt dit in dat je steeds minder fysiek bezig bent. In de Tai Chi klassieken wordt gesproken over “de intentie brengt de chi in beweging en het lichaam volgt”.

Grandmaster Chen gebruikt ook wel de uitdrukking “bewegen zonder te bewegen”. De grote vraag is natuurlijk hoe doe je dat. Ik heb hiervoor een leermethode ontwikkeld die ik graag met je wil delen.
Interne balans is hier een belangrijk onderdeel van. Wanneer deze balans er niet is zul je deze corrigeren door de inzet van spierkracht en dat is nu juist hetgeen je niet wilt.

De oefeningen die ik aanbied zullen de interne balans doen toenemen en daarmee een andere kwaliteit van je tai chi beoefening aanboren.

Graag tot 2 april!
Helaas zijn we vergeten een groepsfoto te maken, volgend jaar beter!

Aanmelden

Ja, ik kom graag naar een of meerdere workshops!

"*" geeft vereiste velden aan

Ik kom op*
Naam*
Niet verplicht, wel makkelijk.
E-mailadres*
Aantal jaren ervaring met de stijl van William C. C. Chen*
Ik ben akkoord met de annuleringsvoorwaarden*
Hou me op de hoogte van nieuwe workshops die jullie organiseren
Je gegevens worden nergens anders voor gebruikt, wij hebben ook een hekel aan spam.
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Scroll naar boven